Emigracja do Kolumbii – Business Visa

DATA OSTATNIEJ AKTUALIZACJI:

AMERYKA POŁUDNIOWAEMIGRACJAKOLUMBIA

Jednym ze sposób na zamieszkanie w Kolumbii na stałe jest zdobycie Business Visa. Wiza jest dosyć łatwa do zdobycia, a wymagany wkład finansowy jest jednym z bardziej przystępnych na tle innych tego typ wiz. Wiza inwestycyjna jest przeznaczona dla obcokrajowców, którzy dokonają inwestycji w biznes (nowo powstały lub istniejący) albo dla tych, którzy kupią nieruchomość w Kolumbii. Dzięki wizie będziesz mógł zostać w Kolumbii nieprzerwanie na okres od paru lat lub na stałe. Wszystko zależy, jaką dokładnie wizę wybierzesz. Wszystko o tym jak ją zdobyć znajdziesz w tym artykule.

Emigracja do Kolumbii – Business Visa

Turystyczna wiza (a raczej stempel w paszporcie) pozwala na 90 dni pobytu. Można oczywiście ją przedłużyć o kolejne 90 dni, ale mimo wszystko po 180 dniach jesteśmy zmuszeni do opuszczenia (przynajmniej czasowego) Kolumbii. Jeżeli marzysz o zamieszkaniu w Kolumbii na dłużej lub też na stałe istnieje parę opcji. Jedną z nich już opisałam w artykule Emigracja do Kolumbii: jak zamieszkać na stałe?. Druga opcja to zdobycie jednej z wiz biznesowych. Jej otrzymanie wiąże z inwestycjami w firmę lub w nieruchomość. Wiz biznesowych jest parę, i w zależności którą wybierzesz, otrzymasz pozwolenie na zamieszkanie na rok lub na stałe. Oczywiście wiza będzie tak długo ważna, jak długo będziesz się dalej stosował do wymogów jakie nakłada ona na Ciebie.

Warunki otrzymania

Tutaj trzeba wyróżnić trzy kategorie wiz biznesowych. W zależności jaką wybierzesz, musisz mieć odpowiedni zasoby finansowe:

 • Business investment visa investment (M6 wiza) – musisz zainwestować w biznes co najmniej 100-krotność minimalnego miesięcznego wynagrodzenia w Kolumbii (na rok 2021 jest to: 90.852.600 pesos lub 25.1417 USD);
 • Real estate investment visa investment (M10 wiza) – wiza dla osób inwestujących w nieruchomości. Nieruchomość musi być warta co najmniej 350 razy więcej niż minimalne miesięcznego wynagrodzenia w Kolumbii (na rok 2021 jest to: 317.984.100 pesos lub 88.958 USD);
 • Resident investment visa investment (R wiza) – wiza rezydencka, wydawana na pobyt stały. Żebyś mógł ją otrzymać musisz zainwestować co najmniej 650-krotność minimalnego miesięcznego wynagrodzenia w Kolumbii (na rok 2021 jest to: 590.541.900 pesos lub 165.209 USD).

Wysokość aktualnego minimalnego wynagrodzenia zawsze możesz sprawdzić pod tym adresem. Pamiętaj, że wiza migracyjna M-6 lub M-10 traci ważność, jeśli opuścisz Kolumbię na okres ponad sześciu miesięcy, bez powracania w tym czasie do Kolumbii. Wiza rezydencka R straci ważność, jeśli opuścisz Kolumbię na okres ponad dwóch lat.

Emigracja do Kolumbii – jak aplikować

Możesz aplikować online poprzez link Migracion Colombia. W zależności od rodzaju wizy jaki wybrałeś, musisz koniecznie przygotować odpowiednie dokumenty, takie jak:

Business investment visa investment (M6 wiza) :

 • dokument zawierające nazwę firmy, adres i numer identyfikacji podatkowej (NIT)  spółki, w której dokonano inwestycji;
 • zaświadczenie o otwarciu rachunku bankowego na firmę;
 • certyfikat inwestycji zagranicznej wydany przez Banco de la República;
 • wyciągi bankowe z ostatnich 6 miesięcy wystawione na firmę (tylko w przypadku, gdy firma nie jest nowa);
 • księga rozchodów i przychodów (dotyczy tylko firm starszych niż rok);
 • kserokopia legitymacji zawodowej księgowego firmy.

Real estate investment visa investment (M10 wiza) :

 • Certificado de libertad y tradición nieruchomości potwierdzający własność;
 • dokument wydany przez Departament Wymiany Międzynarodowej Banco de la República, który rejestruje bezpośrednią inwestycję zagraniczną na zakup nieruchomości na nazwisko cudzoziemca ubiegającego się o wizę.

Resident investment visa investment (R wiza) :

 • do wniosku wizowego należy dołączyć komunikat wydany przez Departament Wymiany Międzynarodowej Banco de la República, w którym odnotowuje się bezpośrednią inwestycję zagraniczną na nazwisko cudzoziemca w kwocie przekraczającej 650-krotność minimalnego miesięcznego wynagrodzenia Kolumbii.

Proces aplikacji na szczęście nie jest skomplikowany. Można aplikować online poprzez tę stronę. Formularz będzie wymagał od Ciebie skanów potrzebnych dokumentów w .pdf i zdjęcie w formacie .jpg. Po otrzymaniu wizy online, musisz udać się do Bogoty, jeżeli aktualnie przebywasz w Kolumbii. Jeżeli aplikujesz z innego kraju (na przykład z Polski), możesz otrzymać wizę do paszportu w odpowiednim konsulacie kolumbijskim. W Polsce będzie to Ambasada Kolumbii w Warszawie.

Przydatne linki

Informacje o dokumentach potrzebnych do wydania wizy

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi!

Podobne programy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Fill out this field
Fill out this field
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.
You need to agree with the terms to proceed

Menu