HelpStay – wolontariat zagraniczny na całym świecie

DATA OSTATNIEJ AKTUALIZACJI:

WOLONTARIAT ZAGRANICZNY

Dzięki skorzystaniu z HelpStay możesz drastycznie ograniczyć swoje koszty podróży, poznać nowych ludzi, poduczyć się języka i pomóc potrzebującym. Jest to świetny portal oferujący wolontariat zagraniczny w niemal każdym zakątku świata.

 
Jeżeli lubisz niskobudżetowe podróże i masz do zaoferowania czas oraz ręce do pomocy, to HelpStay może być idealnym wyborem. W zamian za udział w konkretnym projekcie otrzymujesz darmowe zakwaterowanie i – bardzo często – wyżywienie. W zależności od miejsca i rodzaju wykonywanej pracy może to być całodniowe wyżywienie lub tylko śniadania. Wystarczy, że wybierzesz najbardziej pasującą Ci ofertę, a gospodarz zaakceptuje Twoje zgłoszenie. 

Jak korzystać z HelpStay?

Wystarczy, że udasz się na stronę HelpStay i bez żadnej rejestracji możesz przeglądać bazę ofert wolontariatu. Trzeba przyznać, że twórcy naprawdę postarali się o to, by strona była przejrzysta i przyjemnie się z niej korzystało. Pod tym względem portal bije na głowę HelpX lub WWOOF.
 
Wybór prac, jakie możesz wykonywać jest naprawdę różnorodny i dosyć łatwo możesz je przefiltrować według kategorii: zwierzęta i środowisko, hostele i usługi, budowanie i renowacja, farmy i gospodarstwa rolne, projekty społeczne, nauczanie języka, staż zagraniczny lub wolontariat dla grup. Oprócz tego możesz zaznaczyć czy podróżujesz sam czy w parze, w towarzystwie rodziny albo ze zwierzęciem. Dla każdego coś się znajdzie!
 
 
Bardzo dokładnie i przejrzyście są też opisane same oferty. Znajdziesz w nich takie informacje, jak: Twoja lista obowiązków, tygodniowa ilość godzin twojego wolontariatu, co otrzymujesz w zamian, jakie wyżywienie i rodzaj zakwaterowania jest zapewniany. Zakwaterowanie może być naprawdę różnorodne: od miejsca w pokoju wieloosobowym po prywatne pokoje z łazienką. Jako wyżywienie możesz otrzymać pare posiłków dziennie lub tylko śniadania. Wszystko zależy od konkretnego gospodarza. Może się też zdarzyć, że w przypadku niektórych wolontariatów będzie wymagana dopłata do noclegu. Bądź jednak pewny, że wtedy zawsze będzie odpowiednia informacja przy danej ofercie. 

Członkostwo

Zainteresował Cię konkretny wolontariat? W takim wypadku wystarczy, że skontaktujesz się z wybranym gospodarzem i przedstawisz mu swój profil. W związku z tym, że HelpStay nie jest darmowy, będziesz musiał wcześniej uiścić opłatę roczną za możliwość skontaktowania się. Dodatkowo w ramach członkostwa zyskasz możliwość publikowania i czytania recenzji. W wiadomości prywatnej koniecznie daj się poznać i uzgodnij, jak dokładnie będzie  wyglądał Twój wolontariat zagraniczny. Pamiętaj, że koszty transportu i ewentualnych wiz leżą wyłącznie po Twojej stronie. Nie możesz wymagać tego od gospodarza. 
 
Opłata na rok dla jednej osoby wynosi 29.99 euro, a dla par czy dwójki przyjaciół 39,99 euro na rok.
 

Przydatne linki

HelpStay QA – lista pytań i odpowiedzi na zadawane przez uczestników pytania. Możesz również zadać swoje własne. 
 
HelpStay Journal – blogi uczestników dzielący się swoimi wrażeniami z wolontariatu.
 
Grupa na Facebooku uczestników HelpStay.
Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi!

Podobne programy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Fill out this field
Fill out this field
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.
You need to agree with the terms to proceed

Menu