HelpX – wymiana kulturalna na całym świecie

DATA OSTATNIEJ AKTUALIZACJI:

WOLONTARIAT ZAGRANICZNY

HelpX to wolontariat zagraniczny polegający na wymianie kulturowej. Strona łączy podróżników i lokalne firmy (lub osoby prywatne), które szukają rąk do pracy w zamian oferując zakwaterowanie, a czasem nawet i wyżywienie.

W bazie strony znajdziesz nie tylko organiczne farmy (jak to jest w przypadku WWOOF) ale również pensjonaty, hostele, łodzie lub gospodarstwa prywatne. Jedyne co musisz zrobić to wejść na stronę www.helpx.net i się zarejestrować. Od tego momentu możesz przeglądać listę krajów oraz hostów szukających pomocy. W przypadku, gdy któreś ogłoszenie Cię zainteresuje i będziesz chciał się skontaktować z gospodarzem, musisz wykupić członkostwo Premier. Na szczęście cena jest bardzo przystępna.

Główne założenia

Prace, które możesz wykonywać są różnorodne, może to być na przykład: pilnowanie domu, opieka nad dziećmi, pomoc w remoncie, obsługa hostelu, praca na recepcji, sprzątanie, praca na farmie itd. Możliwości jest naprawdę sporo! Na HelpX możecie się zarejestrować również jako para lub para przyjaciół – opłata dla każdej z opcji jest jednakowa! 

Niestety sporą wadą samej strony jest jej mocno archaiczny wygląd, przez po poruszanie się po niej jest mało intuicyjne. 

Wygląd strony po zalogowaniu się

Wygląd strony głównej po zalogowaniu się

Gospodarze podzieleni są według regionów: Australia, Nowa Zelandia, Europa, Kanada, USA i reszta świata (na stronie jako International). 

Nie ma odgórnie ustalonych godzin pracy ani ich wymiaru, wszystko opiera się na ustaleniach pomiędzy Tobą a gospodarzem. Zazwyczaj pracuje się od 3 do 6 godzin dziennie. Wszystkie szczegóły powinieneś znaleźć w opisie organizacji goszczącej, a w razie konieczności możesz dopytać bezpośrednio gospodarza w wiadomości prywatnej.

Opłata za członkostwo

Wykupując członkostwo Premier zyskujesz nie tylko dostęp do danych kontaktowych gospodarza, ale również:

  • możesz przeczytać recenzje na jego temat lub dodać własną;
  • będziesz mógł korzystać z zaawansowanych opcji wyszukiwania;
  • masz możliwość załączenia zdjęcia do swojego profilu;
  • możesz dołączać hostów do listy swoich ulubionych;
  • masz dostęp do mapy z lokalizacją wszystkich dostępnych gospodarzy;
  • widzisz, kiedy dany host ostatnio się logował do HelpX oraz kiedy ostatnio aktualizował swój profil.

Sama cena stanowi duży plus w porównaniu do innych programów tego typu. Opłata wynosi tylko – w zależności od wybranej waluty – 20 euro, 29 USD lub 18 £ na okres 2 lat. I to bez względu na to, czy byliście zarejestrowani jako para czy osoba pojedyncza. 

HelpX to tylko jedna z wielu możliwości, by spróbować swoich sił jako wolontariusz, poznać miejscowych ludzi lub zaoszczędzić na wyjeździe, przy okazji pomagając innym.

Przydatne linki

HelpX – FAQ [eng]

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi!

Podobne programy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Fill out this field
Fill out this field
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.
You need to agree with the terms to proceed

Menu