Życie to podróża ja nie wiem czy z niej wrócę 😛

Iza. Pochodzę z Wrocławia. Moja historia jest taka, że spakowałam wszystko, zatrzasnęłam za sobą drzwi wynajmowanego mieszkania i wyjechałam z kraju z myślą odnalezienia swojego miejsca na ziemi. Mam to szczęście, że posiadam w pełni zdalną pracę, więc nie ograniczały mnie przy tym żadne sztywne ramy urlopu. Jedyne czego nie wiedziałam, to gdzie zamieszkam, wybuduje dom, może założę biznes(?).

Więc tak sobie jeździłam. Miałam plan, by pomieszkać w każdym kraju ze swojej długiej listy przez miesiąc, czasem popracować na miejscu, przetestować i wybrać który jest najfajniejszy, zanim osiedle w nim na stałe. 

Udawało mi się to przez wiele miesięcy. Aż przyszedł koronawirus, który wszystko popsuł… Mimo to, postanowiłam się nie poddawać i nie rezygnować ze swoich marzeń.

Przy okazji wpadłam na pomysł, nad którym myślałam już przez dłuższy czas: stworzyć przestrzeń, gdzie każdy chcący znaleźć takie miejsce dla siebie, będzie mógł się rozeznać w opcjach. Od dawna mnie interesowały wszelkie opcje wyjazdów: emigracja, Working Holiday, wolontariaty itepe. Sama zresztą uczestniczyłam w wolontariatach zagranicznych, brałam udział w WH, Erasmus+ (wtedy EVS), wyjechałam na wymianę studencką (Ukraina!). Nawet szukałam na własną rękę pracy zagranicą (i się udało! – zamieszkałam przez pewien czas w Berlinie), pracowałam zdalnie i zwiedziałam jednocześnie świat. 

Szkoda, by te doświadczenia i zdobytą wiedzę trzymać tylko dla siebie. O tym wszystkim jest właśnie “Pracuj gdziekolwiek”. Wszystko po trochę, rzetelnie, sprawdzone informacje. Kocham szukać możliwości zostania w danych krajach na dłużej niż zwykła wiza turystyczna, opcji wyjazdów za darmo lub półdarmo. Wszystko zamieszczam w jednym miejscu w Internecie!

A jak ktoś jest bardziej zainteresowany moją personą to zapraszam na Instagram.

A jak dla kogoś to dalej mało, to zapraszam również na swój kanał na Youtube (uprzedzam, uczę się! Prowadzenie vloga wcale nie jest łatwe jak sądziłam 😀 ).

Na blogu dzielę się swoimi wycieczkami, ciekawostkami oraz wszystkim tym, o czym akurat mam ochotę napisać 🙂

Menu