Praca w Korei Południowej – jak znaleźć?

DATA OSTATNIEJ AKTUALIZACJI:

AZJAEMIGRACJAKOREA POŁUDNIOWAPRACA ZA GRANICĄ

Marzysz o pracy w Korei Południowej? Chciałbyś połączyć pracę zawodową z poznawanie tego ultraciekawego i nowoczesnego kraju? Przeczytaj od czego zacząć poszukiwania pracy w Korei Południowej, dowiedz się o wymaganiach wizowych oraz przejrzyj przydatne linki z ofertami pracy. Jeżeli jesteś specjalistą z branży IT, to również znajdziesz interesujące informacje i wskazówki, gdzie szukać pracy.

Jacy pracownicy są poszukiwani?

Największa szansę na pracę w Korei Południowej mają wykwalifikowani specjaliści lub osoby biegle znające język angielski i chcące go nauczać. Dla tych, którzy znają język koreański, wybór jest jeszcze większy: hotelarstwo, usługi, praca barmana, kelnerki, au pair itd. W Korei Południowej zwraca się uwagę na dress code, wiec lepiej zadbać o odpowiednią odzież przed rozmową kwalifikacyjną. Sporo firm wymaga zaświadczenia o niekaralności dostarczonego przed podjęciem pracy. Zaświadczenie jest również jednym z wymogów uzyskania wizy pracowniczej. Należy podkreślić, że koreańscy pracodawcy zwracają szczególną uwagę na wykształcenie. Najlepiej, aby Twoje stanowisko zgadzało się z uzyskanym dyplomem.

Czy język koreański jest wymagany?

Jak zawsze: to zależy. W wielu międzynarodowych korporacjach, szczególnie z branży IT, język angielski w zupełności wystarczy, ale dodać trzeba że już same podstawy języka koreańskiego mocno punktują podczas rekrutacji. Zawsze warto nauczyć się podstaw i podkreślić na rozmowie kwalifikacyjnej, że zacząłeś naukę języka koreańskiego i jesteś otwarty na dalsze jego poznawanie. Materiałów do nauki koreańskiego nie ma za wiele na polskim rynku, ale nic straconego. Osobiście mogę tutaj polecić książkę Koreański nie gryzie lub Koreański w obrazkach. Słownik, rozmówki, gramatyka. Jeżeli lepiej uczysz się ze słuchu to świetnym kursem jest Koreański, kurs podstawowy audio.

Opcje pracy w Korei Południowej i wymagania wizowe

Obywatele Polski, aby mogli podjąć legalną pracę w Korei Południowej, muszą koniecznie posiadać wizę pracowniczą. Najłatwiejszą oraz najlepszą opcją dla osób młodych (do 30 roku życia włącznie) jest zdobycie wizy Working Holiday, która nie wymaga sponsora w postaci pracodawcy ani pracy zdobytej jeszcze przed wyjazdem do Korei Południowej. Wiza jest łatwa w uzyskaniu i wydawana na rok. Możesz lecieć z wbitą wizą w paszporcie i szukać pracy na miejscu w Korei Południowej. Podsumowując: jeżeli masz poniżej 30 lat oraz marzysz o pracy w Korei Południowej, koniecznie przeczytaj o Working Holiday. Więcej informacji o tym jak zdobyć tę wizę znajdziesz w artykule Praca w Korei Południowej: Working Holiday.

Popularnym zajęciem wśród obcokrajowców jest nauczanie języka angielskiego jako obcego. Na tych portalach znajdziesz sporo interesujących ofert:

 • Learn4Good – tablica z ofertami pracy związanymi z nauczaniem języka angielskiego jako obcego;
 • ESL Cafe – oferty pracy dla nauczycieli języka angielskiego w Korei Południowej;
 • Craigslist – głównie ogłoszenia dla nauczycieli języka angielskiego lub dla niewykwalifikowanych pracowników (kelnerzy, barmani itp.);
 • GoAbroad – oferty dla nauczycieli wraz z informacjami wizowymi (po angielsku);
 • Xpatjobs – oferty pracy dla nauczycieli języka angielskiego w Korei Południowej.

Praca dla specjalistów IT w Korei Południowej

Dla tych, którzy nie zamierzają być nauczycielem angielskiego, Korea również ma do zaoferowania ciekawe perspektywy. Jedną z nich jest branża IT, w której specjaliści są bardzo poszukiwani. Jeżeli chciałabyś pracować w Korei Południowej, najlepiej będzie jak wystartujesz do dużych firm, które mają doświadczenie w sprowadzaniu pracowników z zagranicy. Możesz wyszukać koreańskie firmy, które mają swoją placówkę w Polsce lub w UE, i przed przyjęciem się zapytać o możliwość transferu do Korei Południowej. Międzynarodowe firmy, takie jak Samsung, LG, Hyundai prowadzą rekrutację przez cały rok.

Jeżeli chcesz jednak szukać firmy, która zatrudni Cię już bezpośrednio do pracy w Korei Południowej, skorzystaj ze znanych stron z ogłoszeniami:

 • LinkedIN oferty z Korei Południowej – LinkedIn raczej nie trzeba przedstawiać szerzej. Świetna baza ofert dla specjalistów, ogłoszenia w dużej części są po angielsku;
 • Work Korea – portal z ofertami pracy dla specjalistów. Przy ogłoszeniach jest zaznaczone czy wiza jest wymagana czy nie;
 • Peoplenjob – oferty pracy dla specjalistów. Ogłoszenia są w języku koreańskim lub angielskim. Niestety nie we wszystkich ogłoszeniach jest sprecyzowane czy wymagana jest wiza lub język koreański. Mogę jedynie poradzić wysłanie CV, to nic nie kosztuje, a nuż się okaże, że firma będzie skora do zatrudnienia obcokrajowca;
 • RobertWalters – ogłoszenia w języku angielskim i koreańskim dla specjalistów.

Portale z ofertami pracy

Jeżeli nie znalazłeś ciekawych ofert w powyższych linkach, zajrzyj na inne popularne koreańskie strony z ofertami pracy:

 • Indeed – ogłoszenia po angielsku oraz koreańsku;
 • Glassdoor – masa ofert pracy, głównie z Seulu;
 • Saramin -dla znających język koreański;
 • JobKorea – dla znających język koreański.
Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi!

Podobne programy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Fill out this field
Fill out this field
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.
You need to agree with the terms to proceed

Menu