Praca w Tajlandii – jak znaleźć?

DATA OSTATNIEJ AKTUALIZACJI:

AZJAEMIGRACJAPRACA ZA GRANICĄTAJLANDIA

Jeżeli marzy Ci się praca w Tajlandii i nie wiesz od czego zacząć, jakiej wizy potrzebujesz i gdzie szukać danej pracy, to koniecznie zajrzyj do artykułu. Znajdziesz w nim wszystko o szukaniu pracy w Tajlandii.

Jaką prace mogę wykonywać?

Jednym z najpopularniejszych wyborów wsród ekspatów jest nauczanie języka angielskiego jako obcego. W dalszej części artykułu znajdziesz linki do portali z ofertami pracy dla nauczycieli. Drugim istotnym obszarem są prace specjalistów z branży IT, Marketingu, Customer Service itp. W cenie jest biegła znajomość języków obcych (głównie angielskiego) oraz międzynarodowe doświadczenie. Paradoksalnie im lepszej pracy szukasz, tym łatwiej będzie Ci ją znaleźć jeszcze przed wyjazdem do Tajlandii, ponieważ na miejscu brakuje specjalistów.

Czasami łatwiej i ekonomiczniej jest wykonywać pracę zdalną, mieszkając w Tajlandii. Możesz założyć biznes online lub pracować dla klientów zagranicznych. O tym jak zostać w Tajlandii na dłużej oraz jakie są możliwości zamieszkania tam przeczytasz w artykule Tajlandia – jak tam zamieszkać? Wiele możliwości. Jeżeli jednak zależy Ci na zatrudnieniu się u tajskiego pracodawcy, musisz posiadać wizę sponsorowaną, by legalnie pracować na terenie Tajlandii. Wszelkie formalności z tym związane powinien załatwić pracodawca lub szkoła językowa, w której będziesz nauczał. Sporo firm opłaca przelot, pierwsze miesiące zakwaterowania oraz oferuję pieniądze za relokację. Ważne byś spytał o te benefity jeszcze przed przyjęciem się do danej pracy.

Czy język tajski jest wymagany?

W większości prac dla specjalistów lub nauczycieli język angielskiego tajski nie jest w ogóle wymagany. Muszę jednak dodać, że język tajski może być bardzo pomocny przy codziennym życiu w Tajlandii. Niestety większość mieszkańców zna jedynie podstawy języka angielskiego. Jeżeli więc zamierzasz spędzić w Tajlandii więcej czasu warto poduczyć się podstaw tajskiego. Otwiera to całkiem inne możliwości. Niestety nie ma praktycznie żadnych polskojęzycznych kursów do języka tajskiego, mogę jedynie polecić Rozmówki Tajskie na start które zaznajomią Cię z podstawami języka oraz jego gramatyką. Na pewno wystarczą na start.

Wymagania wizowe

Muszę podkreślić, że aby legalnie pracować w Tajlandii dla tajskiej firmy, musisz posiadać wizę pracowniczą. Jak do większości wiz pracowniczych na świecie, wymagane będzie zaświadczenie o stanie zdrowia oraz zaświadczenie o niekaralności. Jeżeli jednak zamierzasz pracować zdalnie z Tajlandii i chcesz po prostu zostać w niej na dłużej, zajrzyj do artykułu Tajlandia – jak tam zamieszkać? Wiele możliwości.

Praca w Tajlandii dla nauczycieli języka angielskiego

Aby uczyć języka angielskiego w Tajlandii, musisz mieć certyfikat TEFL, TESOL lub CELTA, chociaż teoretycznie nie ma żadnych wymogów prawnych, aby go posiadać. Jednak większość szkół bierze pod uwagę tylko kandydatów z posiadanymi certyfikatami. Jeśli nie jesteś rodzimym użytkownikiem języka angielskiego, potrzebujesz wyniku TOEIC na poziomie 600+ lub wyniku IELTS na poziomie 5+. Podrzucam listę adresów z masą ofert pracy dla chcących nauczać:

 • Ajarn – pierwszym miejscem dla większości początkujących nauczycieli w Tajlandii jest ajarn.com, obszerna witryna z ofertami pracy;
 • Teaching Thailand – strona z masą ogłoszeń tylko dla nauczycieli;
 • International Schools Thailand – świetny punkt startowy, jeżeli chcesz uczyć w szkołach językowych w Bangkoku. Strona oferuje spis wszystkich szkół wraz z odnośnikami do stron rekrutacji.

Praca w Tajlandii – gdzie szukać?

Jeżeli chcesz szukać dla siebie pracy jeszcze z Polski, to wrzucam listę najpopularniejszych i największych tablic z ogłoszeniami o pracę. Najlepsze tajskie portale z ofertami pracy dla obcokrajowców to:

 • JobsDB – masa różnorodnych ofert pracy dla junior i senior specjalistów. Oferty pracy są w języku angielskim. Często ogłaszają się znane firmy, między innymi: DHL, TikTok, BMW, Prudential itd. Oferty pracy często są szczegółowo opisane;
 • Craigslist Thailand – dużo ofert pracy, m. in. z takich branż jak Administracja, Marketing, Finanse, Technical Support, IT itd;
 • LinkedIN Tajlandia – oferty pracy dla specjalistów, niemal wszystkie w języku angielskim;
 • Work Venture – angielskojęzyczna strona z ofertami pracy w Tajlandii, jeden z lepszych i najnowocześniejszych portali.

Praca dla specjalistów IT

Jeżeli zależy Ci na pracy w branży IT, oprócz wymienionych wyżej portali, te strony będą również przydatne dla Ciebie:

 • Learn4good – sporo ofert pracy dla specjalistów IT, często dodawane nowe oferty;
 • Angel List Thailand – oferty praca dla tajskich startupów, wszystkie w języku angielskim;
 • Thailand Board of Investment – baza podmiotów promowanych przez rząd Tajlandii. Warto zaznaczyć, że w przypadku firm promowanych przez BOI większość przepisów dotyczących zezwoleń na pracę nie ma zastosowania, co znacznie ułatwia firmom zatrudnianie obcokrajowców.

Lista firm, które prowadzą rekrutacje na stanowiska IT i mają swój oddział w Tajlandii:

 • Agoda – firma zajmująca się rezerwacją miejsc noclegowych, która zatrudnia ponad 2000 pracowników w ponad 35 lokalizacjach, z których najważniejszą jest Bangkok;
 • Grab – aplikacja która ewoluowała z apki do rezerwacji taksówek do aplikacji transportowej oferującej pełen zakres różnorodnych usług. Oferty pracy na stanowiska IT, administracji, Operations, obsługi klienta i marketingu;
 • aCommerce – firma szukająca osób głównie na stanowiska IT oraz Marketing;
 • Lazada – firma oferująca sporo stanowisk z działów Marketingu, Operations, IT.

Życie w Tajlandii poprzez znalezienie pracy na miejscu to tylko jedna z możliwości. Inne możliwości to na przykład Emerytura w Tajlandii – wszystko o Retirement Visa lub Thailand Elite Visa – jak zamieszkać w Tajlandii na dłużej.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi!

Podobne programy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Fill out this field
Fill out this field
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.
You need to agree with the terms to proceed

Menu