Praca na Tajwanie: Working Holiday wiza

DATA OSTATNIEJ AKTUALIZACJI:

PRACA ZA GRANICĄTAJWANWORKING HOLIDAY

Wiza Working Holiday pozwoli Ci podjąć pracę na przepięknym Tajwanie. Dzięki udziałowi w programie, możesz przebywać aż 12 miesięcy na Tajwanie!

Obecnie Tajwan jest dynamicznie rozwijającą się wyspą z zapierającymi dech w piersiach krajobrazami. Wiele produktów teleinformatycznych obecnych na całym świecie jest produkowanych właśnie na Tajwanie. Ponieważ ludzie są gościnni, a podróżowanie bezpieczne, Twój pobyt na Tajwanie z pewnością będzie niezapomnianą przygodą. Spiesz się, ponieważ co roku jest dostępnych tylko 200 miejsc! 

Główne założenia programu

Ponieważ biorąc udział w programie otrzymujesz Visitor Visa, możesz dzięki temu wielokrotnie przekraczać granicę. Wiza jest ważna rok od daty przyznania. Oczywiście musisz pamiętać, że Visitor Visa zezwala na pobyt 180 dni z możliwością przedłużenia o kolejne 180 dni. Jeżeli zależy Ci na ponadpółrocznym pobycie na Tajwanie i nie chcesz mieć kłopotów na granicy, musisz koniecznie ją przedłużyć. W celu przedłużenia pobytu powinieneś zgłosić się do właściwego ze względu na miejsce zamieszkania na Tajwanie biura National Immigration Agency na 15 dni przed wygaśnięciem ważności wizy. Dzięki wizie możesz przebywać aż do 12 miesięcy na Tajwanie zwiedzając, ucząc się lub tymczasowo pracując. Pamiętaj jednak, że całkowity czas zatrudnienia lub nauki nie może przekraczać 6 miesięcy. Podczas pobytu na Tajwanie żadne inne zmiany w wizie nie są dozwolone. 

Warunki udziały w programie

Musisz spełniać następujące kryteria, by móc wziąć udział w programie:

 • jesteś w wieku od 18-30 lat włącznie;
 • nie towarzyszą Ci osoby na Twoim utrzymaniu;
 • nie brałeś wcześniej udziału w programie;
 • wnioskując o wizę wykażesz, że Twoim głównym celem jest pobyt wypoczynkowy, zaś podjęcie pracy jest celem dodatkowym;
 • porozumiewasz się w języku angielskim na poziomie komunikatywnym;
 • uiścisz opłatę wizową;
 • zakupisz pełne ubezpieczenie zdrowotne, obejmujące prawo do opieki szpitalnej oraz odszkodowania z tytułu wypadków przy pracy na cały okres pobytu;
 • posiadasz bilet powrotny, bilet na dalszą podróż lub wystarczające środki, by zakupić taki bilet;
 • masz ważny paszport, wydany nie wcześniej niż dziesięć  lat przed złożeniem wniosku o wydanie wizy, posiadający co najmniej dwie puste strony, który zachowa ważność przez okres nie krótszy niż dziewięćdziesiąt dni po zakończeniu planowanego pobytu;
 • posiadasz wystarczające środki na własne utrzymanie w początkowym okresie pobytu;
 • przebywasz na terenie Polski w trakcie składania wniosku.

Procedura składania wniosku

Wniosek powinieneś złożyć osobiście pod adresem Biuro Gospodarczo-Kulturalne Tajpej w Warszawie. W razie konieczności, możesz zostać poproszony o dostarczenie dodatkowych dokumentów, udzielenie dodatkowych informacji lub zostać zaproszony na rozmowę.

Wymagane dokumenty

Przede wszystkim musisz wypełnić i podpisać wniosek wizowy znajdujący się pod tym linkiem. Do wniosku należy dołączyć dwie kolorowe fotografie paszportowe wykonane w ciągu ostatnich 6 miesięcy. W związku z wymogiem posiadania wystarczających środków finansowych do utrzymania się podczas pobytu, musisz dołączyć wyciąg z konta bankowego. Jeżeli nie posiadasz ważnego biletu powrotnego, powinieneś przedstawić dodatkowe środki finansowe na jego zakup. Kolejnym ważnym dokumentem jest pełne ubezpieczenie na czas pobytu określony w wydanym pozwoleniu, pokrywające wypadki podczas wykonywania pracy, opiekę medyczną oraz hospitalizację. Na koniec musisz udowodnić pracownikowi Biura Przedstawicielskiego Tajpej w Polsce przyjmującemu wniosek wizowy, że celem Twojego wyjazdu jest przede wszystkim pobyt o charakterze turystycznym, a podjęcie pracy jest jedynie celem drugorzędnym.

Opłata wizowa

Ponieważ udział w programie jest płatny, opłata konsularna wynosi 404 PLN.

Przydatne linki

Biuro Przedstawicielskie Tajpej w Polsce

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi!

Podobne programy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Fill out this field
Fill out this field
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.
You need to agree with the terms to proceed

Menu