Thailand Elite Visa – jak zamieszkać w Tajlandii na dłużej

DATA OSTATNIEJ AKTUALIZACJI:

AZJAEMIGRACJATAJLANDIA

Chcesz zamieszkać na dłużej w Tajlandii bez zbędnej biurokracji? Thailand Elite Visa Ci to umożliwi. Dodatkowo zyskasz sporo benefitów.

Najlepsze w Thailand Elite Privilege Visa jest to, że nie musisz się już martwić o swój pobyt. Możesz pozostać w Tajlandii przez co najmniej pięć lat bez konieczności robienia sprintów do granicy lub nadużywania wiz turystycznych. Jest to chyba najłatwiejszy sposób na pozostanie w Tajlandii na dłużej, ale też dość kosztowny. Wizę otrzymasz wykupując jedną z możliwych Thailand Elite Card.

Kto skorzysta na Elite Card?

Obecnie opcje wizowe dla Tajlandii są dosyć ograniczone dla osób chcących przebywać długoterminowo. Jest wiele osób, które nie mogą uzyskać wizy tylko dlatego, że rząd Tajlandii nie ma dla nich odpowiedniej wizy. Dotyczy to w szczególności cyfrowych nomadów (Digital Nomads), którzy prowadzą swój biznes online. Mają problemy z uzyskaniem wizy, ponieważ nie są zatrudnieni przez żadną firmę, a prowadząc biznes online nie należy im się żadna z wiz biznesowych. Nie kwalifikują się również do otrzymania wizy SMART. Inną grupą są osoby, które chcą przejść na emeryturę w Tajlandii, ale nie osiągnęły jeszcze wymaganego wieku lub nie spełniają innych warunków wymaganych przez wizę (więcej o tym przeczytasz w artykule Emerytura w Tajlandii – wszystko o Retirement Visa). Istnieje również inna grupa, taka jak inwestorzy lub biznesmeni, którzy muszą odwiedzać Tajlandię wiele razy w roku i nie mogą dla siebie znaleźć żadnej z aktualnych opcji wizowych.

Elite Privilege Visa – warunki

Aby otrzymać wizę musisz wykupić członkostwo w programie Thailand Elite Card. Możesz wybrać jeden z wariantów karty oferujących zamieszkanie w Tajlandii przez 5, 10 lub 20 lat (samemu lub wraz z rodziną). Wielką zaletą Elite Privilege Visa jest pomoc agenta wizowego, który wesprze Cię w walce z biurokratycznym systemem w Tajlandii. Główne założenia wizy to:

  • Elite Privilege Visa ma maksymalny okres ważności 5 lat lub jest równa wygaśnięciu ważności paszportu;
  • jeśli Twoje członkostwo w programie Thailand Elite wynosi 10 lub 20 lat, po prostu poproś o nową wizę Elite przed  jej wygaśnięciem;
  • raportowanie adresu zamieszkania jest nadal wymagane, ale wszystkie formalności załatwi za Ciebie obsługa Thai Elite.

Otrzymasz kartę Thailand Elite Card po zatwierdzeniu programu wizowego Thailand Elite. To jest jak karta członkowska, dzięki której masz dostęp do wielu zniżek i dodatków. Oprócz pobytu na 5, 10 lub 20 lat zyskujesz masę innych benefitów, takich jak: przejazd limuzyną, dodatkowe usługi w SPA i na polach golfowych, zniżki w hotelach itd. Pełną listę benefitów znajdziesz pod tym adresem.

Jak otrzymać Thai Elite Visa i zamieszkać w Tajlandii

Wystarczy, że wyślesz kopie swojego paszportu oraz formularz aplikacyjny do akredytowanego agenta Thai Elite Visa.  Możesz to zrobić online na oficjalnej stronie programu. Zanim otrzymasz wizę, musisz pozytywnie przejść proces sprawdzenia Twojej imigracyjnej oraz kryminalnej przeszłości. Sam proces może zająć około miesiąca. Jeżeli nie byłeś karany ani nie przebywałeś w Tajlandii nielegalnie, zakwalifikujesz się do programu. Po pozytywnej odpowiedzi, będziesz musiał uiścić odpowiednią do wybranej opcji opłatę, która wynosi od 500 tys. bat (ok. 60 tys. zł) do 2 mln bat (ok. 250 tys. zł). Po wpłynięciu na konto pieniędzy otrzymasz Membership ID i szczegółową instrukcję, jak otrzymać wizę. Jednym z kroków będzie wizyta w najbliższej tajskiej ambasadzie, skąd odbierzesz już paszport z gotową wizą. Jeżeli z jakiś względów, nie jesteś w stanie odwiedzić ambasady, można otrzymać wizę po przylocie na lotnisku Suvarnabhumi w Bangkoku. Niestety, podczas restrykcji związanych z COVID-19 , ta opcja nie jest dostępna.

Przydatne linki

Oficjalna strona Thailand Elite Visa

Informacje na temat Thai Elite Visa oraz FAQ

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi!

Podobne programy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Fill out this field
Fill out this field
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.
You need to agree with the terms to proceed

Menu