Wolontariat zagraniczny w Afganistanie: nauczaj języka angielskiego.

DATA OSTATNIEJ AKTUALIZACJI:

AFGANISTANAZJAWOLONTARIAT ZAGRANICZNY

Jako wolontariusz będziesz nauczał w prywatnej szkole wiejskiej w Afganistanie. W związku z tym będziesz miał niebywałą okazję, by poznać ten niedostępny kraj oraz jego kulturę. Będziesz pomagał uczniom w nauce języka angielskiego.

Rahnaward-e-Noor High School to prywatna szkoła szukająca wolontariuszy znających dobrze język angielski. Szkoła stara się pomóc swoim uczniom podszkolić język angielski poprzez dodatkowe zajęcia z nauczycielami zagranicznymi. Placówka znajduje się w górskiej prowincji Ghor, która jest położona w centralnej części Afganistanu. Dzięki udziałowi w wolontariacie będziesz miał wyjątkową okazję do zamieszkania w afgańskiej wiosce. Jeżeli znasz dobrze język angielski i widzisz się w roli nauczyciela, koniecznie zapoznaj się z wpisem.

Założenia programu

Jako nauczyciel języka angielskiego będziesz przygotowywał lekcje na podstawie podręczników dostarczonych przez szkołę. Twój czas pracy będzie wynosił:

  • 4 – 5 godzin dziennie;
  • 5 dni w tygodniu.

Możesz aplikować w dowolnym momencie. W związku z tym, że jesteś rekrutowany bezpośrednio przez szkołę, udział w programie nie liczy się z żadnymi kosztami wpisowymi. Organizacja pomaga Ci w zdobyciu afgańskiej wizy, która jest konieczna, by wziąć udział w wolontariacie. W przypadku pozytywnego przejścia rekrutacji będziesz miał wyjątkową okazję do pożycia jak lokalni mieszkańcy, spróbowania tradycyjnej kuchni i poznania kultury tego kraju bezpośrednio od jego mieszkańców. Zdobędziesz doświadczenie w nauczaniu w trudnych warunkach (brak nowoczesnej infrastruktury) i pomożesz uczniom z różnych środowisk.

Zakwaterowanie i wyżywienie

W ramach wolontariatu będziesz miał zapewnione darmowe zakwaterowanie (w pokoju prywatnym) oraz wyżywienie. Oczywiście będą to lokalne potrawy: głównie ryż, ziemniaki, niektóre warzywa, jagnięcina, kurczak, fasola, groszek.  Jeżeli wolisz przygotowywać swoje własne jedzenie, nie ma z tym najmniejszego problemu. W okolicy znajduje się wiele wzgórz, które można zwiedzać w wolnym czasie. Słynny afgański park narodowy Band-e-Amir znajduje się jedynie 4 godziny jazdy od Lal.

W przypadku pozytywnej weryfikacji musisz na własną rękę dostać się do Afganistanu. Najlepszą opcją, abyś dostał się do Lal jest lot z Kabulu do Bamiyan (obsługiwany przez Kam Air). Po wylądowaniu zostaniesz odebrany z lotniska w Bamiyan i będziesz miał zapewniony transport do Lal.

Dane kontaktowe

Jeżeli jesteś zainteresowany udziałem pisz bezpośrednio pod adres (mail, facebook lub WhatsApp) podany pod linkiem Dane Kontaktowe w sekcji Przydatne linki.

Przydatne linki

Strona Rahnaward-e-Noor High School 

Opis programu i dane kontaktowe

Strona Rahnaward-e-Noor High School na Facebooku

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi!

Podobne programy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Fill out this field
Fill out this field
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.
You need to agree with the terms to proceed

Menu